37. ročník POĽOVNÍCKEHO PLESU dňa 11.2.2023

Sme veľmi radi, že po dlhej trojročnej odmlke sme opäť mohli vítať našich hostí, priaznivcov poľovníctva slávnostnými tónmi lesníc trubačského tria Halali na 37. ročníku poľovníckeho plesu Okresnej organizácie Slovenského poľovníckeho zväzu Nitra dňa 11. februára 2023 v priestoroch spoločenskej sály Spojenej školy v Nitre.

Veľmi príjemnú atmosféru plesu krásne vyzdobenou sálou, bohatou tombolou a slávnostne naladených hostí úvodnom obohatil a všetkých privítal za hlavného organizátora podujatia OkO SPZ Nitra predseda, pán Mgr. Richard Ivančo, ktorý je zároveň i predsedom Obvodnej poľovníckej komory Nitra, aj spolu s tajomníkom OkO SPZ Nitra, pánom Rudolfom Královičom.

Program otvorila svojim vystúpením folklórna skupina Furmani pod vedením pána Mgr. Mariána Hlavatého, PhD., ktorých ľudové tance a hudba hneď zaujali všetkých hostí. Temperament a radosť tanečníkov sme cítili všetci a toto kultúrne vystúpenie nám s láskou pripomenulo tradície našich predkov.

O plesovú hudbu sa postarala skvelá hudobná skupina Brilax pod vedením pána Milana Moravčíka. Hudba od samého začiatku zlákala takmer všetkých hostí na tanečný parket a bolo tomu tak až do konca plesu. Muzikanti hrali všetky žánre tanečnej plesovej hudby, každý si našiel ten svoj obľúbený a každý si mohol vybrať hudbu aj na želanie. Hostia sa ponorili do plesovej atmosféry a boli radi, že po dlhej odmlke sa môžu dobre zabaviť. Všimla som si tú úžasnú energiu a radosť z tanca, ktoré sa šírili z tanečného parketu. Tešila som sa s nimi, prejav tancom je rečou tela v rytme hudby. Hostia sa naozaj zabávali a radosť z tanca vyžarovala z ich tvárí.

Skvelá obsluha a výborné poľovnícke aj klasické jedlo mali veľmi dobré ohlasy od hostí. Chutné menu pripravili zamestnanci a študenti hotelovej akadémie výborne, skutočne na veľmi dobrej úrovni pod vedením svojich majsteriek. Rovnošaty a úsmev pri obsluhe nechýbali, dodávalo im to tú správnu vážnosť a iskru. Cítili sme sa všetci veľmi dobre, právom im patrí veľké poďakovanie.

Tombola 37. ročníka poľovníckeho plesu bola bohatá a inšpiratívna pre všetkých hostí, nielen prítomných poľovníkov. Celkovo bolo 46 cien v hlavnej tombole, pre držiteľov poľovných lístkov a zbrojných preukazov skupiny “D” boli pripravené aj 3 mimoriadne ceny v špeciálnej tombole. Tombolu som moderovala ja, ako predsedníčka osvetovej komisie OkO SPZ Nitra. Šťastie v tombole, ako to už býva, nemali všetci, niektorí hostia mali šťastie viac naklonené a získali aj viac cien. Losovanie lístkov bolo v troch etapách. Všetkým sponzorom, ktorí prispeli a obohatili našu tombolu, úprimne ďakujeme.

Na záver slová vďaky patria členom Predstavenstva OkO SPZ Nitra a OPK Nitra, členom Osvetovej komisie OkO SPZ Nitra, pracovníčkam kancelárie OkO SPZ Nitra ako i všetkým tým, ktorí akýmkoľvek spôsobom ochotne pomohli s prípravami 37. ročníka poľovníckeho plesu.

 

                                                       Klaudia BALKOVÁ
                                                           predsedníčka
                                               Osvetová komisia OkO SPZ Nitra  

 

NA STIAHNUTIE:
PLAGÁTIK 37. ročníka poľovníckeho plesu (jpg, 225 kB)

FOTOGALÉRIA:
foto Klaudia Balková